شما در حال مشاهده نسخه موبایل وبلاگ

اخبار مرکز آموزش عالی آزاد خبر

هستید، برای مشاهده نسخه اصلی [اینجا] کلیک کنید.

بازیگران تولیدمحتوا با شبکه ملی اطلاعات جان می گیرند

درشرایط فعلی دولت وضعیت را برای شرکت ما که بازیگر کوچکی در زنجیره تولید محتوا است مشخص کرده و این از مزیت هایی است که شبکه ملی اطلاعات و IXP ها برای ما داشته است.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمد خسروی مدیرعامل شرکت سیما رایان شریف در تبیین فعالیت های تلوبیون گفت:‌ در شرایط فعلی، شکل سرمایه گذاری در زیرساخت و خرید تجهیزات برای ما وضوح بیشتری پیدا کرده است و حداقل برای ما مشخص است که دو سال آینده با این سرمایه گذاری به کجا می رسیم ؛ در واقع درشرایط فعلی دولت وضعیت را برای شرکت ما که بازیگر کوچکی در این زنجیره تولید محتوا است مشخص کرده و این از مزیت هایی است که شبکه ملی اطلاعات و IXP ها برای ما داشته است.

خسروی با تاکید براینکه تلوبیون کاملا رایگان خدمات ارایه می دهد، ادامه داد: به فکر درآمد زایی از طریق تبلیغات هستیم، اما به صورتی که کاربرنهایی آزرده نشود.: تاکنون هیچ تبلیغات سیستماتیک نداشته ایم و از طریق تبلیغات دهان به دهان و رضایت کاربران، شناخته شده ایم.

او درپاسخ به سوالی که با سرعت اینترنت فعلی آیا امکان دیدن با کیفیت ویدیوها وجود دارد؛ ادامه داد: در ارائه محصول با کیفیت، ویدئوها را از خوب تا خیلی ضعیف دسته بندی کرده و در اختیار مردم قرار داده ایم تا کسانی که اینترنت همراه پرسرعت ندارند؛ نیز در کل کشور، بتوانند با کیفیت پایین تر از محصولات ما استفاده کنند.

برنامه های در حال پخش در تلوبیون

مسابقه خانه ما بروسلی پهلوانان باب اسفنجی هری پاتر یوسف پیامبر

بسیاری از محتواهای مناسب دربرنامه های صداو سیما گم است

وی با بیان اینکه آینده تلوبیون را روشن می بینم افزود: رشد تلوبیون مرهون پیشرفت ITاست و درشرایط فعلی بستر فنی گسترش فعالیت های ما فراهم است .

مدیرعامل شرکت سیما رایان شریف با بیان اینکه بسیاری از محتواهای مناسب و پتانسیل های عالی دربرنامه های صداو سیما گم است و اطلاع رسانی برای آنها به درستی انجام نمی شود،گفت : نحوه عرضه این محتواها به مردم بسیار حایز اهمیت است. ما سعی می کنیم ویترین جدیدی برای برنامه های صداوسیما بسازیم.

وی بر قرارگرفتن محتواهای سالم درسبد مردم تاکید کرد و افزود: با وجود سرمایه گذاریهای خارجی دراین زمینه ، نقش ما در کمک به مردم و کشور برای توزیع محتوای سالم بسیارحایز اهمیت است، تا مردم ترغیب شوند ازاین محتواها استفاده کنند.

داشتن جرات از ایده مهم تراست

خسروی با اشاره به اینکه خوشبختانه درسیاستگذاری های فعلی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات حرفهای ما شنیده می شود افزود:‌ به جرات می توان گفت: ما ‌آخرین لایه نزدیک به مردم هستیم ، نظرات مردم را بیشتر می شنویم و می توانیم آنها را انعکاس دهیم.

وی درپاسخ به سوالی درباره اینکه جوان هایی که می خواهند وارد این عرصه شوند،‌ باید از کجا شروع کنند؛‌گفت:‌ فضا در حوزه IT برای کار مساعد است، ایده و جرات داشته باشند و شروع کنند، حتی ایده های تکراری هم دربسیاری مواقع جواب می دهد. ازدیدگاه من جرات و همت، از ایده هم مهمتراست.

اشتغال زایی غیر مستقیم در صنعت IT

خسروی درپایان تصریح کرد:‌ یکی از ویژگی های مثبت IT آن است که وقتی شرکت و کسب و کاری شکل می گیرد و مشتری جذب می کند در کنار آن شرکت های جانبی شکل می گیرند تا زیرساخت های اولیه آن شرکت فراهم شود؛ الان که ما این اعداد ترافیکی را تجربه می کنیم اگر شرکتهای FCP زیرساخت خودشان را توسعه نمی دادند ، هیچ وقت این اتفاق برای ما نمی افتاد؛ اگر به فرض ما می خواهیم تبلیغات جذب کنیم؛ اگر شرکتهایی که در حوزه تبلیغاتی، گرافیک یا تولید ویدیو،‌ کسب و کارشان را گسترش ندهند؛ ما هم کسب و کارمان نمی چرخد دریک زنجیره ارزش ، وقتی یکی از زنجیره ها بزرگتر می شود، بقیه حلقه های زنجیره هم بزرگتر می شود و اشتغال زایی غیر مستقیم شکل می گیرد.

برنامه های در حال پخش در تلوبیون

محله گل و بلبل مختارنامه سریال مختار دونگی پایتخت محرم خنداننده شو برنده باش نود

با تلوبیون هیچ یک از برنامه‌های تلویزیون را از دست ندهید

حتما برای شما هم پیش آمده که همه روز را منتظر پخش برنامه تلوزیونی خاصی باشید، اما درست هنگام شروع برنامه اتفاقی غیر منتظره نظیر ترافیک یا سررسیدن مهمانی ناخوانده مانع تماشای برنامه دلخواه شما شود. بی‌شک حتی تعریف‌های سایرین هم نمی‌تواند حس خوشایند تماشای برنامه مورد علاقه‌تان را به شما برگرداند.

اما در چنین شرایطی با وجود تلوبیون که همه برنامه‌های تلویزیون را پوشش می‌دهد، دیگر هیچ برنامه‌ای تلویزیونی را از دست نخواهید داد. تنها کافی است به اینترنت دسترسی داشته باشید تا دنیایی از برنامه‌های تلویزیون را درتلوبیون تماشا کنید.

تلوبیون آرشیو کاملی از همه برنامه‌های صدا و سیما را به صورت کاملا رایگان در اختیار شما قرار خواهد داد. همچنین امکان مشاهده آنلاین برنامه‌های زنده نظیر برنامه نود و بازی‌های لیگ برتر خبر خوبی برای طرفداران فوتبال خواهد بود. چرا که همه مسابقات فوتبال داخلی و خارجی به همراه حساس‌ترین و هیجان‌انگیزترین لحظات در تلوبیون ثبت شده‌اند.

با تلوبیون هیچ یک از برنامه‌های تلویزیون را از دست ندهید

اما قابلیت‌های تلوبیون به برنامه‌های فوتبالی ختم نمی‌شود و شما می‌توانید همه برنامه‌های زنده نظیر رادیو شب را هم به صورت آنلاین از تلوبیون تماشا کنید و حتی اگر به ساعت پخش برنامه زنده نرسیدید، می‌توانید هر زمان که مایل بودید آرشیو کامل همه برنامه‌های زنده یا ضبط شده، فیلم‌ها یا سریال‌ها، انیمیشن یا کارتون ویژه کودک و نوجوان، و سایر برنامه‌ها را از تلبیون ببینید و در سه کیفیت با حجم‌های مختلف آن‌ها را دانلود کنید.

کاربری آسان سایت و اپلیکیشن تلوبیون، امکان ساخت لیست تماشای اختصاصی، دسترسی ساده به همه برنامه‌های 30 شبکه تلویزیونی، قابلیت توقف برنامه و ادامه پخش در زمان دیگر، پخش برنامه‌ها در سه کیفیت مختلف و... موجب شده است تلوبیون در گروه 10 سایت برتر ایران قرار گرفته و با بیش از 7 میلیون نصب فعال، به یکی از اپلیکیشن‌های پر طرفدار برای فارسی زبانان تبدیل شود.

موهبتی به نام تلوبیون٬ دسترسی آسان در هر زمان

چنین چیزی دیگر یک تصور نیست. به لطف تلوبیون می‌توانید گلچینی از برنامه‌های مورد علاقه‌تان را در هر زمان که تمایل دارید تماشا کنید. برنامه‌های شب را صبح یا برنامه‌های ظهر را عصر ببینید و لیست پخش اختصاصی خود را بسازید. هر زمان خسته شدید یا کار داشتید، برنامه را متوقف کرده و بعد مجددا پخش کنید. به این ترتیب، کنترل پخش برنامه‌های تلویزیون را در دست بگیرید و تلویزیون را مختص ساعات زندگی خود تنظیم کنید.

تلوبیون با پوشش‌دهی برنامه‌های 30 کانال تلویزیونی، کامل‌ترین آرشیو برنامه‌های صدا و سیما را در بستر وب به صورت رایگان برای شما فراهم کرده است تا هیچ برنامه‌ای را از دست ندهید. با تلوبیون می‌توانید همه برنامه‌های پخش زنده و ضبط شده، فیلم و سریال، برنامه کودک و نوجوان، فوتبال و... را تماشا یا حتی برنامه محبوب نظیر خندوانه با اجراهای کمدی جناب خان، خنداننده شو، برنامه شاد شبی با عبدی و برنامه برنده باش با اجرای محمد رضا گلزار یا هر برنامه دلخواه دیگری را دانلود کنید و آرشیو خودتان را داشته باشید.

کاربری آسان سایت و اپلیکیشن تلوبیون، امکان ساخت لیست تماشای اختصاصی، دسترسی ساده به همه برنامه‌های 30 شبکه تلویزیونی، قابلیت توقف برنامه و ادامه پخش در زمان دیگر، پخش برنامه‌ها در سه کیفیت و حجم مختلف و... موجب شده است تلوبیون در گروه 10 سایت برتر ایران قرار گرفته و با بیش از 7 میلیون نصب فعال، به یکی از اپلیکیشن‌های پر طرفدار برای فارسی زبانان تبدیل شود.

مشاهده کامل مطلب: موهبتی به نام تلوبیون٬ دسترسی آسان در هر زمان

سرانجام گلکسی نوت ۹ بصورت رسمی توسط سامسونگ معرفی شد

گلکسی نوت ۹ که طی ماه‌های اخیر حواشی و اخبار بسیاری در مورد آن منتشر شده است٬ ساعتی پیش در رویداد بزرگ سامسونگ٬ در نیویورک بصورت رسمی معرفی شد. با موبایلستان همراه باشید.

فبلت بسیار زیبای سامسونگ که از نظر کارشناسان٬ بهترین محصول سال ۲۰۱۸ شناخته شده است٬ ساعت ۱۹:۳۰ امروز ۱۸ مرداد ماه در نیویورک طی رویدادی بزرگ رونمایی شد. این پرچمدار سامسونگ که تیزر و تصاویر رندر آن حواشی بسیاری را موجب شده است٬ قلم اس‌پن جدیدی را نیز به همراه دارد.

در این مراسم٬ دی جی کو مدیرعامل واحد موبایل سامسونگ٬ پس از خیر مقدم گویی به حضار٬ به ذکر تاریخچه‌ی مختصری از نوت پرداخت که از سال ۲۰۱۱ سری نوت برای کاربرانی عرضه شده‌است که خواهان تجربه‌ای متفاوت از کار کردن با گوشی‌های هوشمند بوده‌اند. وی همچنین بیان کرد؛

“من با اطمینان می‌گویم که سامسونگ با تغییرات بسیاری که در زیر ساخت‌های خود ایجاد نموده در حال حاضر شرکت بسیار توانمند‌تری نسبت به گذشته است. هوش مصنوعی، واقعیت مجازی و واقعیت افزوده همه و همه بیان کننده این موضوع است که امروز عصر هوشمند جدیدی را آغاز کرده‌ایم. با این حال همچنان زمان کار با گوشی‌های هوشمندمان جای خالی بسیاری را در محصولات و پلتفرم‌ها حس می‌کنیم که ما را ناامید می‌کنند. محصولات سامسونگ به شما آزادی عملی زیادی می‌دهند. این محصولات فضای شخصی و خصوصی شما را تامین می‌کنند و بدون وقفه و هر زمان در خدمت شما خواهند بود. اما سامسونگ به شما نوآوری ویژه‌ای را عرضه می‌کند. گوشی هوشمندی که هر وقت و هرکجا آن را نیاز داشته باشید در خدمت شما خواهد بود و تعهد ما به شما را به خوبی نشان می‌دهد و هیچ گاه شما را ناامید نخواهد کرد. این گوشی سامسونگ گلکسی نوت ۹ است.”

معرفی و مشخصات گلکسی نوت ۹:

این محصول زیبای سامسونگ دارای صفحه نمایش ۶.۴ اینچی است که تنها ۰.۱ اینچ از گلکسی نوت ۸ بزرگتر است. طراحی این صفحه نمایش ناچ استایل نیست و از حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر نیز بهره نبرده است. رزولوشن این نمایشگر سوپر آمولد٬ ۱۴۴۰ در ۲۹۶۰ پیکسل است. نوت ۹ بدنه‌ای از جنس فلز و شیشه دارد و از آنجایی که موفق به کسب گواهی IP۶۸‌ شده است٬ بدنه‌ای بسیار مستحکم و مقاوم را از آن خود کرده است. در پنل جلویی این دستگاه شاهد حاشیه‌ی باریکی در بالا و پایین صفحه نمایش هستیم که حاشیه‌ی بالا دوربین سلفی٬ سنسور مجاورت٬لوگوی سامسونگ و… را در خود جای داده است و حاشیه‌ی پایین ساده و خالی از لوگو یا دکمه‌ی فیزیکی است. حاشیه‌های طرفین خمیده و گوشه‌های دستگاه کاملا مانند نوت ۸ گرد شده اند. لبه‌ی راست دکمه‌ی پاور و لبه‌‌ی چپ دکمه‌ی بیکسبی و تغییر ولوم را در بر گرفته‌اند. بیکسبی دستیار صوتی هوشمند سامسونگ برای کاربران است که در Galaxy S۸ و S۸+ نیز وجود داشت و با استقبال بسیار خوب کاربران مواجه شد. و حالا توسط این دکمه دسترسی به این دستیار صوتی آسان‌تر شده است.
در لبه‌ی پایینی گلکسی نوت ۹ شاهد جک صوتی ۳.۵ میلی‌متری٬ درگاه USB ٬ میکروفون٬ اسپیکر و قلم S Pen هستیم. این قلم از طریق بلوتوث به دستگاه متصل می‌شود. همچنین از فاصله دور پخش آهنگ روی دستگاه را مدیریت کند و البته کاربران می‌توانند از آن به عنوان دکمه شاتر نیز استفاده کنند.

پنل پشتی یک دوربین دوگانه با دو سنسور ۱۲ مگاپیکسلی با چینش جدید به چشم می‌خورد که مانند نسل‌ پیشین خود یعنی نوت ۸ هیچ‌گونه بیرون‌زدگی در آن وجود ندارد. دوربین دوگانه‌ی بکار گرفته شده در این گوشی هوشمند از هوش مصنوعی بسیار بالایی بهره‌مند شده است و ماژول بکار گرفته شده در این دوربین قابلیت تغییر دیافراگم را دارد تا در شرایط نوری مختلف و حتی در فضاهای کم نور بتواند تصاویری با کیفیت ثبت کند. دیافراگم متغیر f۱.۵/f۲.۴ و دیافراگم ثابت f۲.۴ برای این دوربین‌ در نظر گرفته شده است و امکان زوم اپتیکال را نیز فراهم می‌کند.
هوش مصنوعی بکار گزفته شده در این دوربین نیز مشکلات موجود در قاب را بصورت اخطارهایی به کاربر اعلام می‌کند. برای مثال خطای چشم بسته را تشخیص و اعلام می‌کند. همچنین این دستگاه به یک لنز ۸ مگاپیکسلی برای دوربین سلفی مجهز شده است.

سورپراز سامسونگ برای کاربران در این رویداد٬ مجهز بودن نوت ۹ به بازی فورتنایت است. البته تمامی کاربران گوشی‌های هوشمند پرچمدار سامسونگ از گلکسی اس ۷ به بعد می‌توانند با گوشی اندرویدی خود، فورتنایت بازی کنند ولی کاربران نوت ۹ و اس ۹ بصورت سفارشی با بازیکنانی بازی خواهند کرد که لباس آن ها از سایر گیمرها در بازی متفاوت است


مشاهده مطلب بصورت کامل: سرانجام گلکسی نوت ۹ بصورت رسمی توسط سامسونگ معرفی شد

منبع: موبایلستان

جعبه گشایی و نگاه نزدیک به گوشی هوشمند هواوی پی ۲۰ پرو

هواوی پرجمدار ۲۰۱۸ خود را در ماه مارس و با نام پی ۲۰ پرو معرفی کرد. یک گوشی هوشمند که با همراه داشتن قابلیت‌های شگفت انگیزی مانند دوربین سه گانه خیلی زود توانست توجه همه را به خود جلب کند. امروز با بررسی تخصصی این گوشی هوشمند سعی بر معرفی بهتر و شناسایی نقاط ضعف و قوت آن داریم. با موبایلستان همراه باشید. بررسی پی 20 پرو

بررسی پی 20 پرو تعداد شرکت‌های چینی که محصولات و گوشی های هوشمند تولید می‌کنند کم نیست٬ هواوی٬ آنر٬ لنوو٬ شیائومی و … ولی پی ۲۰ پرو بهترین و کامل‌ترین گوشی هوشمند چینی تولید شده محسوب است. البته این حرف به معنی عدم وجود نقاط ضعف در این گوشی هوشمند نیست اما این پرچمدار هواوی توانسته با اتکا بر دوربین سه‌گانه ی خود٬ گوی سبقت را از همتایان چینی خود برباید و شانه به شانه رقبای قوی‌تری مانند سامسونگ و اپل پیش رود. ضمن اینکه هواوی پی ۲۰ پرو اولین گوشی هوشمند است که از دوربین سه گانه بهره می‌برد.

ظاهر چشم نواز این گوشی هوشمند اولین چیزی است که کاربر را برای چند لحظه ای مبهوت می کند. پی ۲۰ پرو در ۴ رنگ برای کاربران عرضه می‌شود؛ مشکی٬ آبی٬ رز گلد و شفق (twilight) . رنگ شفق که با الهام گرفتن از شفق قطبی و در طیف رنگی سبز٬ آبی و بنش و سایه‌های زیبای بکاررفته در این رنگ برای پی ۲۰ پرو انتخاب شده است مسلما یکی از بهترین ویژگی‌های طراحی این گوشی محسوب می‌شود. هواوی با به‌کارگیری چندین لایه‌ی پوشش نوری NVMC زیر پنل پشت پی ۲۰ پرو این شاهکار بینظیر را خلق کرده است.

بسیاری معتقدند که هواوی در طراحی و عرضه‌ی این پرچمدار خود از آیفون X الهام گرفته است چرا که هر دو گوشی از اولین پرچمداران ۲۰۱۸ با بریدگی بالای صفحه نمایش هستند٬ گرچه بهره بردن از طراحی ناچ استایل امروزه تبدیل به یک برند در تمام پرچمداران شده است.

نقاط ضعف و قوت:

مانند دستگاه‌های بررسی شده‌ی دیگر نقاط قوت گوشی هوشمند پی ۲۰ پرو کم نیستند اما به چند مورد از مهم ترین آن‌ها اشاره می کنیم؛

  • دوربین سه ‌گانه‌ی فوق‌العاده
  • ظرفیت و طول عمر بالای باتری
  • نمایشگر با کیفیت با روشنایی و وضوح تصویر در فضای باز
  • طراحی و رنگ حیرت‌انگیز Twilight
  • بدنه‌ی مستحکم و صدای شفاف و استریو

البته در برابر این نقاط قوت نقاط ضعفی هم برای این دستگاه وجود دارد؛

  • باقی ماندن لک و اثر انگشت بر روی بدنه‌ی شیشه‌ای دستگاه
  • عدم پشتیبانی از فناوری شارژ بی‌سیم
  • وجود تراشه‌ی ضعیف‌تر نسبت به دیگر پرچمداران ۲۰۱۸ در این دستگاه

اگر برای خرید یک گوشی هوشمند با کیفیت بالا و دوربینی که در دنیا بینظیر است٬ بودجه کافی دارید انتخاب پی ۲۰ پرو بی شک انتخاب هوشمندانه‌ای خواهد بود.

مشاهده ی ویدیویی: جعبه گشایی و نگاه نزدیک به گوشی هوشمند هواوی پی ۲۰ پرو

منبع: موبایلستان


بیشتر بخوانید: